menuordersearch
zohagifts.com

خلاصه معرفي رشته هاي ورزشي جديد در باشگاههاي بدنسازي ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۲/۲۴ دوشنبه
(0)
(0)
خلاصه معرفي رشته هاي ورزشي جديد در باشگاههاي بدنسازي
خلاصه معرفي رشته هاي ورزشي جديد در باشگاههاي بدنسازي
خلاصه معرفي رشته هاي ورزشي جديد در باشگاههاي بدنسازي
1-    ايروبيک
ايروبيک مجموعه اي از حرکات ورزشي است که بصورت گروهي و انفرادي قابل اجرا مي باشد و سيستم انرژي هوازي(چربي سوز) را درگير کرده و بصورت منظم و همراه با ريتم مشخص و موزيک اجرا مي گردد. ايروبيک يا فعاليت هوازي  داراي مزاياي فراواني از جمله تقويت دستگاه قلب و عروق، تقويت قدرت تمرکز و تخيل، هماهنگي بين عصب و عضله، ايجاد نشاط وشادابي، مبارزه با افسردگي، آلزايمر، پوکي استخوان، و پيري زودرس، تناسب اندام، چربي سوزي و ... است. در اين ورزش هيچ محدوديت سني، جنسيتي، زماني و مکاني وجود ندارد و با حداقل امکانات (لباس راحت، کفش و جوراب ورزشي) قابل اجرا است. زمان استاندارد براي برگزاري يک کلاس ايروبيک حدود 45 دقيقه است که شامل گرم کردن، کشش پويا، فعاليت اصلي کلاس، سرد کردن و کشش ايستا مي باشد. کلاس هاي ايروبيک همگاني به سه گروه اصلي مبتدي، همگاني و پيشرفته تقسيم مي شوند. در اين ورزش بسته به سطح نوآموز و نوع ايروبيک از وسايلي همچون چوب، وزنه هاي سبک، کش هاي بدنسازي، استپ (پله) استفاده مي گردد. در کل  ايروبيک، رشته اي بسيار مهيج، پرنشاط و چربي سوز بوده و براي کارکنان ستادي و افرادي که وقت و فضا کافي براي ورزش ندارند، بسيار توصيه مي شود.
2-    پيلاتس
 سیستم ورزشی است که در سال 1920 توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری گردید. ورزش پيلاتس از مجموعه تمرينات ورزشي و تخصصي خاصي تشکيل شده است. اين تمرينات بدن و مغز را به گونه اي درگير مي کند که قدرت و استقامت تمام اعضاي بدن بالارفته و عميق ترين بخش عضلات بدن را  مورد هدف قرار مي دهد . تمرينات پيلاتس همراه با فکر و درايت فرد به آن حرکت خاص، تمرکز برروي عضله مربوطه و چگونگي اجراي آن است. به مرور زمان با اجراي مکرر حرکات ، مغز انسان بدن را بهتر درک مي کند و آن را توانمندتر و متعادل تر مي سازد. تمرينات پیلاتس متشکل از ورزشهایی است که تمرکز روی پیشرفت انعطاف و قدرت در تمام اندامهای بدن دارد بدون اینکه عضلات را حجیم کند یا آنها را از بین ببرد. این روش تمرینی از حرکات کنترل شده ای تشکیل شده که بین بدن و مغز هماهنگي فیزیکی ایجاد کرده و توانایی بدني افراد را در هر سن بالا می برد. از آنجا که این روش تمرینی در وضعیت های ایستاده، نشسته و خوابیده بدون طی مسافت و پرش و جهش انجام می گیرد، آسیبهای ناشی از صدمات مفصلی را کاهش می دهد زیرا حرکات ورزشی در دامنه حرکتی طبيعي مفصل در سه وضعیت (ایستاده، نشسته و خوابیده) با اجرای تنفس های عمیق و انقباض های عضلانی انجام می گیرد. با اجراي مکرر تمرينات پيلاتس طرز صحيح انجام حرکات روزانه در بدن تثبيت مي گردد. در پيلاتس حرکات ورزشي به شکلي آموزش داده مي شود که مانع ايجاد صدمات ورزشي گردد. ماهيت چربي سوزي زيادي ندارد بلکه بيشتر هماهنگ کننده، آرام بخش و نشاط آور است. اين ورزش براي افراد بي تحرک، آمادگي جسماني پايين، افرادي که ترس از آسيب هاي ورزشي دارند و يا افراد داراي آسيب هاي مفصلي، اضافه وزن و چاق توصيه مي شود.

3-    بادي شيپينگ
بسيار مهيج، پرتحرک و بدون حرکات پرشي و جهشي است. از ترکيبي از برنامه هاي ورزشي هوازي و بي وهوازي (چربي سوز و قند سوز) براي کاهش وزن چربي و افزايش وزن عضلاني استفاده مي شود و  موجب تغيير شکل ظاهري بدن از چاق و لاغر به بدني عضلاني و ورزشي مي گردد، بدين صورت که بدن عادي و غير ورزشي به بدني ورزشي تغيير شکل مي يابد. جهت تقويت عضلات در اين ورزش از دستگا هاي مختلف بدنسازي، ويبريشن و ماساژ استفاده مي شود. اين ورزش به افراد داراي اضافه وزن، چاق، لاغر و يا داراي کمبود وزن، جهت تعديل وزن توصيه مي شود.  

4-    استپ تويستر (استپر)
در اين ورزش از دستگاه ويژه و قابل حملي استفاده مي شود که  با تاکيد بر فعاليت پايين تنه، مناسب براي از بين بردن چربي کل بدن و تقویت کننده عضلات پايين تنه و شکم است. تمرينات اين ورزش سيستم انرژي هوازي و تاحدودي بي هوازي را درگير کرده و موجب تقويت سيستم قلبي عروقي تنفسي، غدد و هورمون هاي بدن و هماهنگي عصب و عضله مي گردد.  استپر شامل اهرم تنظیم قدرتی است که امکان ورزش کردن در 7 وضعیت مختلف را به فرد داده و همراه با نمایشگر دیجیتال شامل نمایشگر کالری مصرفی، تعداد پله در دقیقه، تعداد کل استپ ها و زمان مي باشد. اين نوع تمرين براي افرادي که دچار اضافه وزن، چاقي، آمادگي قلبي تنفسي پايين، ضعف هماهنگي و عدم آسيب مفصلي در اندام ها هستند، توصيه مي شود.

5-    باراسل

رشته تمريني جديدي است  که داراي ماهيتي قدرتي و کششي است و تمرينات آن شامل حرکات بدون چوب و وزنه بوده و روي زمين اجرا مي گردد. اين ورزش به دليل ماهيت آن براي رفع آسيب، پيشگيري از آسيب، افزايش قدرت و انعطاف اندام ها و فرم دهي بدن بسيار مناسب است. جهت اثربخشي موثر مدت زمان فعاليت اين رشته در هفته حداقل سه جلسه 45 تا 60 دقيقه اي توصيه مي شود. درضمن امکان انجام اين ورزش براي تمامي سنين وجود دارد.

6-     زومبا
زومبا در اواسط 1990 توسط آلبرتو از بوميان کلمبيا ابداع شد. زومبا از نظر لغوي يک کلمه کلمبيايي است که به معني حرکت موزون براي تناسب اندام مي باشد. اين ورزش از زير مجموعه، ورزش هاي هوازي است که بسيار مهيج و نشاط آور است. در اين رشته از حرکات موزون و ريتميک ورزش هاي فيتنس (حرکات ورزشي با و بدون وزنه) استفاده مي گردد. از فوايد اين رشته مي توان به کاهش چربي عمومي بدن، فرم دهي بدن، تقويت سيستم قلبي عروقي و افزايش هماهنگي کل بدن اشاره کرد. اين ورزش براي افرادي که دچار افسردگي و مسائل رواني، اضافه وزن، چاقي، آمادگي قلبي تنفسي پايين، ضعف هماهنگي و عدم آسيب مفصلي در اندام ها هستند، توصيه مي شود.

7-    اسپينينگ
نوعي روش تمريني ترکيبي است که داراي ماهيت هوازي و بي هوازي است. که در اين روش طي هر جلسه، تمرين کار با دوچرخه ثابت براي اندام هاي پايين تنه و کش بدنسازي، چوب و وزنه براي اندام هاي بالاتنه در نظر گرفته مي شود. از اثرات مفيد اين ورزش کاهش وزن چربي و جايگزين شدن عضله بجاي چربي، تقويت سيستم قلبي عروقي، قدرت، تعادل و هماهنگي مي باشد. اين ورزش به افرادي که هدف کاهش وزن، افزايش آمادگي قلبي عروقي تنفسي، افزايش هماهنگي دست و پا دارند توصيه مي شود.  
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گالری تصاویر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز