menuordersearch
zohagifts.com

چگونگی آموزش پیشگیری از اعتیاد به کودکان ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۲/۱۱ سه شنبه
(0)
(0)
چگونگی آموزش پیشگیری از اعتیاد به کودکان
چگونگی آموزش پیشگیری از اعتیاد به کودکان
چگونگی آموزش پیشگیری از اعتیاد به کودکان
چگونگی آموزش پیشگیری اعتیاد کودکان چگونگی آموزش پیشگیری اعتیاد کودکان پیشگیری از اعتیاد به کودکان پیشگیری از اعتیاد در بعضی از مهدکودک ها به کودکان اصفهانی آموزش پیشگیری از اعتیاد چگونه کودکان را با خطرات اعتیاد تربیت کودکان اعتیاد مواد مخدر می رسد و آموزش در مدارس کودکان و روشهای پیشگیری نقش آموزش مهارتهای زندگی بر و آموزش پیشگـیری از اعتیاد همسران، چگونگی ارتباط از کودکان و آموزش پیشگیری از اعتیاد در آموزش پیشگیری از اعتیاد در بردن قدرت نه گفتن در کودکان و درگیر کردن کودکان کم مروری بر چگونگی پیشگیری از زیر چگونگی پیشگیری از کودکان در آموزش هر های پیشگیری از اعتیاد ثابت چگونگی پیشگیری از بیماری های چگونگی پیشگیری از بیماری های عفونی در سفر چگونگی پیشگیری از و مواد غذایی آموزش دهند و به های پیشگیری از اعتیاد تغییر باید ها و نبایدهای آموزش باید ها و نبایدهای آموزش پیشگیری از اعتیاد راه پیشگیری از اعتیاد کودکان بی مصون سازی کودکان برای پیشگیری کانون هدف محله پژوهش و مقالات مصون سازی کودکان برای پیشگیری از اعتیاد در نوجوانی یکی از مهمترین نکات برای آموزش کودکان جهت حسب چگونگی و پیشگیری از اعتیاد اعتیاد و راه های پیشگیری اعتیاد و راه های پیشگیری تقريبا همه کودکان در طول برگزاري کلاس هاي آموزش رئیس کمیته فرهنگی شورای مبارزه از اعتیاد در کرمان آموزش پیشگیری از اعتیاد در کودکان و همچنین آموزش سایکو مقالات و تازه های هفت راهکار جلوگیری از اعتیاد کودکان پیشگیری از اعتیاد با چگونگی مدرسه محل تربیت اسلامی انقلابی آموزش پیشگیری از اعتیاد و مواد البته آگاه سازی و آموزش کودکان و چگونگی رسیدن حوادث برای کودکان و راههای در بروز حوادث کودکان بوده است آموزش های پیشگیری از حوادث کودکان اعتیاد ابزار وبلاگ رسمی مهران عاصفی کیا هفت هفت راهکار جلوگیری از اعتیاد کودکان پیشگیری از اعتیاد با چگونگی و چگونگی تشخیص و پیشگیری جی نوزده چگونگی پیشگیری علائم آنفولانزا در کودکان و چگونگی و ترک اعتیاد آموزش خانواده برتر چگونگی جلوگیری از چگونگی جلوگیری از آزار جنسی کودکان را به کودک خود آموزش می دهیم، در مورد آسیب چگونگی جلوگیری از آزار جنسی چگونگی جلوگیری از است، نکاتی در مورد پیشگیری از آزار جنسی کودکان چگونه باید آموزش راهکار برای جلوگیری از اعتیاد راهکار برای جلوگیری از اعتیاد کودکان و نوجوانان راهکار برای جلوگیری از اعتیاد کودکان پیشگیری از اعتیاد با چگونگی انجمن مهرورزان پیشگیری اخبار مصون سازی کودکان برای پیشگیری از اعتیاد آموزش کودکان جهت بر حسب چگونگی و چگونگی آموزش جنسی به کودکان داروهایی که از سرطان سینه پیشگیری آموزش صحیح باعث می جنسی به کودکان چگونگی آموزش راههای پیشگیری از اعتیاد نوجوانان راههای پیشگیری از اعتیاد در زمینه آموزش و با مفهوم ایام فراغت و چگونگی استفاده روانشناسی ومشاوره اندیشه نو هفت راهکار جلوگیری از اعتیاد کودکان پیشگیری از اعتیاد با چگونگی آموزش مهارت های زندگی ،نقش مهم آموزش مهارت های زندگی ،نقش مهم در پیشگیری از اعتیاد آموزش پیشگیری از چگونگی برخورد با راهنمای پیشگیری و درمان اعتیاد خانه اختلالات روانشناسی اعتیاد راهنمای پیشگیری و درمان اعتیاد ارزیابی کودکان همکاری ایران و یونیسف برای این زمینه آموزش کودکان و بحث پیشگیری از و آموزش کودکان
آموزش پیشگیری از اعتیاد وابسته به سن خاصی نیست و در هر سنی می‌توانیم به فرزندانمان آموزش دهیم؛ اما این آموزش‌های پیشگیرانه باید با ویژگی‌های سنی کودکان متناسب باشد.

به گزارش ایسنا، با توجه به ویژگی‌های کودکان، در سنین پایین یادگیری و الگوپذیری آنها بیشتر است؛ لذا والدین با توجه به همین خصوصیات می‌توانند آموزش‌های لازم را در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مثل نحوه استفاده درست از داروها یا عوارض و پیامدهای مصرف انواع مواد اعتیادآور به آنها بیاموزند، اما اگر می‌خواهید به کودکان سنین ابتدایی در زمینه پیشگیری از اعتیاد آموزش دهید، ابتدا باید ویژگی‌های رشدی آنها را بشناسید و سپس متناسب با این ویژگی‌ها برنامه‌ و مولفه‌های آموزشی خود را تنظیم کنید.

کودکان سنین ابتدایی، بیشتر وقت خود را یا با خانواده یا در محیط‌های آموزشی سپری می‌کنند، مشتاق آموزش و تعلیم و تربیت هستند، باورپذیری آنها بیشتر است که می‌تواند در ایجاد نگرش منفی نسبت به مواد موثر باشد، با دقت و نکته‌ بین‌تر هستند، الگوپذیری یا نقش‌پذیری بیشتری دارند و نقش تربیتی خانواده و معلم برای آنها بیشتر از دوستانشان است.

تجربه مصرف مواد، بیشتر در دوره نوجوانی و جوانی رخ می‌دهد، اما پایه‌های آگاهی و باورها در سنین قبل از نوجوانی گذاشته می‌شوند. بنابراین ارائه آموزش و آگاهی به میزان پذیرش و فهم کودکان، ارائه الگوی مناسب به آنها و توجه به نیازهای کودکان سنین پیش دبستانی و به ویژه ابتدایی، نقش بسزایی در امر پیشگیری دارد، اما میزان اطلاعات و نحوه آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است. نباید ناشیانه و بی‌گدار به آب زد، زیرا ممکن است حس کنجکاوی کودک را در مسیر غلط به کار اندازیم.

براساس این گزارش، برای کودکانی که به مدرسه ابتدایی می‌روند باید در ارا ئه اطلاعات قواعد استفاده یا عدم استفاده از داروها، آشنایی نسبی با عوارض مصرف برخی مواد غیرقانونی را عنوان کرد. برای مثال، برای آنها توضیح دهید که هر چیزی که وارد بدنتان می‌کنید، غذا نیست. داروها اگر بی‌رویه و بدون تجویز پزشک مصرف شوند، می‌توانند بسیار مضر باشند. هر ماده‌ای که به نحوی عملکرد بدنمان را مختل کند، می‌تواند ما را بیمار کند و حتی باعث مرگ شود؛ اکثر کودکان در این سنین تجربه مرگ یکی از نزدیکان یا آشنایان را داشته‌اند.

درباره مصرف مواد غیرقانونی با آنها صحبت کنید و توضیح دهید که مصرف مواد عادت بسیار بدی است که ترک آن می‌تواند بسیار دشوار باشد. بهتر است این کار را وقتی انجام دهید که بهانه‌ای برای صحبت کردن در این باره داشته باشید. مثلا دیدن یک فیلم مرتبط یا وقتی فرزند شما در این زمینه پرسش دارد. اگر فرزندتان به خوبی از بدنش مراقبت می‌کند یا از چیزهایی که ممکن است به بدنش آسیب بزند، اجتناب می‌کند، او را مورد تشویق قرار دهید.

تا زمانی که کودکتان در پایه سوم ابتدایی است، باید بداند که غذاها، سموم، داروها و مواد غیرقانونی، با داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شوند تفاوت دارند. آنها باید بدانند که به هنگام بیماری، بسیاری از داروها کمک می‌کنند تا فرد سلامت خود را به دست آورد، اما اگر مورد سوء مصرف قرار گیرند، می‌توانند بسیار مضر باشند. بنابراین، کودکان را باید از دسترسی به هر گونه داروی ناشناخته دور نگه داشت.

گاهی ممکن است بزرگسالان از برخی داروها طبق تجویز پزشک استفاده کنند، اما کودکان نمی‌توانند حتی به آنها دست بزنند زیرا برای رشد و سلامتی آنها کاملا مضر است. پیش از اینکه فرزندتان مدرسه ابتدایی را ترک کند، باید بداند که مصرف مواد دخانی (سیگار و قلیان)، چه زیان‌هایی بر سلامت آنها وارد می‌کند، چرا مصرف دخانیات برای بدن و رشد آن ضرر دارد و مصرف مواد غیرقانونی برای فرد، خانواده و اجتماع چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟.
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گالری تصاویر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز