menuordersearch
zohagifts.com

طرز تهیه کاغذ ضد آب ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۲/۹ یکشنبه
(1)
(0)
طرز تهیه کاغذ ضد آب
طرز تهیه کاغذ ضد آب
طرز تهیه کاغذ ضد آب
توليد کاغذ ضد آب با خواص مغناطيسي:  در اين فرآيند نانوذرات کلوئيدي فريت منگنز که داراي خواص ابرمغناطيسي است با مولکول‌ها يا مونومرهاي توليد کننده الياف در کاغذ ترکيب مي‌شود. اين روش قابل استفاده براي مواد بافته نشده بوده به‌طوري که بعد از تبخير حلال مي‌توان اين مواد را به‌صورت پليمر در آورد. با استفاده از اين روش مي‌توان يک لايه نازک اطراف الياف ايجاد کرد در نتيجه وقتي از الياف مذکور در توليد محصولي استفاده شود، محصول مي‌تواند خواص مغناطيسي و ضد آبي داشته باشد.
اين گروه تحقيقاتي اعلام کردند که در اين روش مي‌توان مقدار نانوذرات را با دقت تعيين و تنظيم کرد که با اين کار مقدار خاصيت مغناطيسي در محصول کاغذ نهايي قابل تنظيم خواهد بود. از سوي ديگر با تغيير نانوذرات مورد استفاده در محلول، آنها توانستند خواص مختلف ديگري را در کاغذ ايجاد کنند. براي مثال با استفاده از نانوذرات نقره مي‌توان خاصيت ضد باکتري در کاغذ ايجاد کرد. همچنين امکان توليد کاغذهاي فلورسانس در اين سيستم وجود دارد. همچنين با ترکيب مواد اوليه مختلف مي‌توان چندين خاصيت را در يک کاغذ ايجاد و يا تمام خواص را در يک کاغذ، يک‌جا فراهم کرد.
کاربرد کاغذهاي ضد آب کاملا واضح و شفاف است، محققان براي کاغذهاي مغناطيسي نيز کاربردهاي را يافته‌اند آنها معتقدند که مي توان از اين کاغذها در توليد پول و اسکناس با امنيت بالا استفاده کرد. کاغذهاي ضد باکتري نيز مي‌تواند در بخش پزشکي، صنايع غذايي و حتي چاپ اسکناس مورد استفاده قرار گيرد. مقالات زيادي درباره اين که پول‌ها حاوي مواد بيماري‌زايي بوده و مي‌تواند موجب بيمار شود وجود دارد. از کاغذهاي فلورسانس علاوه بر چاپ اسکناس مي‌توان در توليد پوسترهايي استفاده کرد که نياز به نور مشکي جهت ايجاد تصاوير ترسناک ندارد، همچنين مي‌توان کتاب‌هايي توليد کرد که در تاريکي قابل خواندن هستند و يا کدهايي را در کاغذ پنهان کرد که تنها با تابش نور قابل مشاهده هستند. يکي از ويژگي‌هاي بارز اين نوع کاغذ آن است در حين داشتن ويژگي‌هاي فوق، هنوز همانند کاغذهاي معمولا مي‌توان با خودکار روي آن نوشت.
نتايج اين تحقيق در نشريه Journal of Materials Chemistry به چاپ رسيده است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گالری تصاویر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز