menuordersearch
zohagifts.com

چشم یا چشم ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۹/۲۱ چهارشنبه
(0)
(0)
چشم یا چشم
چشم یا چشم

چشم یا چشم هدایای تبلیغاتی عضو بارز اولین حس از حواس پنجگانهیعنی بینایی است. در زبان پهلویهم این واژه به همین گونه به کار می‌رفته‌است.

انواع گوناگونی از اندام‌های حساس به نوردر موجودات زنده یافت می‌شود. ساده‌ترین انواع چشم‌ها تنها توان تشخیص وجود نور در پیرامون را دارند در صورتی‌که چشم‌های پیچیده‌تر قادرند شکل‌ها و رنگ‌هارا نیز از هم بازشناسند یا برخی حیوانات به طول موجهایی بیشتر از طول موج مرئی چشم هدایای تبلیغاتیانسان حساسند. در حشرات ما چشم هدایای تبلیغاتی مرکب داریم.

چشم هدایای تبلیغاتی انسان دارای اجزای پلک، مژه، ملتحمه، صلبیه، قرنیه، مردمک، عنبیه، زجاجیه، عدسی، زلالیه، شبکیهو مشیمیهاست.

لایه خارجی از دو قسمت صلبیه و قرنيه درست شده است، به طوری که پنج ششم عقبی آن صلبيه و يک ششم جلويی آن قرنيه را می سازد.

قسمت‌های مختلف کره چشم هدایای تبلیغاتی انسان: ۱. زجاجیه ۲. حاشیه دندانه‌دار ۳. ماهیچه مژکی۴. گردالک‌های مژگانی ۵. مجرای اشلک ۶. مردمک۷. اتاق جلویی ۸. قرنیه۹. عنبیه۱۰. عدسی بیرونی۱۱. عدسی درونی۱۲. زوائد مژگانی ۱۳. ملتحمه۱۴. ماهیچه مایل زیرین ۱۵. ماهیچه راست زیرین ۱۶. ماهیچه راست میانی ۱۷. شبکیه ۱۸. صفحه بینایی ۱۹. سخت‌شامه ۲۰. سرخرگ مرکزی شبکیه ۲۱. سیاهرگ مرکزی شبکیه ۲۲. عصب بینایی۲۳. سیاهرگ حلقوی ۲۴. غلاف پیازی ۲۵. لکه زرد۲۶. گودی مرکزی ۲۷. صلبیه۲۸. مشیمیه۲۹. ماهیچه راست بالایی ۳۰. شبکیه

چشم هدایای تبلیغاتی چطور می بیند؟

چشم هدایای تبلیغاتی ها برای دیدن، مجبور به حرکت هستند. شش عضله خارجی که کره چشم هدایای تبلیغاتی را احاطه کرده است، مانند نخ های خیمه شب بازی عمل می کند و آنها چشم هدایای تبلیغاتی ها را به صورت هماهنگ در جهات مختلف حرکت می دهد.

.

قرنیه

قرنيه يک قسمت دايره ای شکل با تحدب به جلو است.قرنيه قسمت شفاف لايه خارجی در جلو می باشد و تحدب آن به سمت جلو است. قبل از ورود نور به عدسی، نور در قرنيه شکست می يابد. قرنيه عروق خوني ندارد(چون) برای عبور نور بايد شفاف باشد و بنابراين از طريق انتشار تغذيه می شود. قرنيه به علت چينش منظم الياف کلاژن و کم آب بودن نسبی آن شفاف تر از صلبيه است.

صلبیه

لایه ضخیم و سفیدرنگی است که قسمت خلفی کره چشم هدایای تبلیغاتیرا پوشانیده و ضخامت آن از عقب به جلو به‌تدریج کاسته می‌شود. سطح درونی آن قهوه‌ای‌رنگ و مجاور مشیمیه است.

زلالیه

زلالیه مایع شفافی است که فضای جلوی عدسی را پر می‌کند. زلالیه از مویرگ‌ها ترشح می‌شود و مواد غذایی و اکسیژن را برای عدسی و قرنیه فراهم می‌کند و مواد دفعی را نیز جمع‌آوری کرده و از طریق خون دفع می‌کند.

عنبيه

عنبيه به صورت يک حلقه مدور دور مردمک است.(اگر به چشم هدایای تبلیغاتیفردی از روبرو نگاه کنيم قسمت سفيد رنگ، صلبيه و قسمت رنگی چشم هدایای تبلیغاتیعنبيه نام دارد).تنها دو درصد افراد در جهان چشماني سبل دارند٠

عدسی

عدسی چشم هدایای تبلیغاتیکپسولی محدب است که جزئی شفاف از ساختار چشم هدایای تبلیغاتیاست که همراه با قرنیه، پرتوهای نور را شکسته و آن‌ها را بر روی شبکیه متمرکز می‌کند. تحدب عدسی با انقباض ماهیچهٔ مژکیتغییر و تطابق انجام میگیرد.

زجاجیه

زجاجیه (Vitrous Body) ماده ای ژله مانند و بی رنگ است که باعث حفظ شکل کروی چشم هدایای تبلیغاتیمی‌شود، و همراه با زلالیهفشار درون چشم هدایای تبلیغاتیرا ثابت نگاه می‌دارد.

مشیمیه

مشیمیه یکی از لایه‌های ساختمان چشم هدایای تبلیغاتی است که بین صلبیه و شبکیه قرار گرفته است. این لایهٔ رنگ‌دانه‌دار حاوی مویرگ‌های فراوانی است که تغذیهٔ عنبیه و سلول‌های گیرندهٔ نور شبکیه را بر عهده دارد. مشیمیه در جلوی چشم هدایای تبلیغاتیبخش رنگین آن، یعنی عنبیه را به وجود می‌آورد.

شبکیه

شبکیه، قسمت حساس به نور چشم هدایای تبلیغاتیاست که شامل سلول‌های مخروطی (مسئول دید رنگی) و سلول‌های استوانه‌ای (مسئول دید سیاه و سفید و دید در تاریکی) می‌باشد. با تحریک سلول‌های استوانه‌ای یا مخروطی، سیگنال‌های عصبی از لایه‌های عصبی زیرین شبکیه نهایتاً به فیبرهای عصب بینایی و قشر مغز می‌رسند.

 

 چشم یا چشم
چشم یا چشم
 چشم یا چشم
چشم یا چشم
 چشم یا چشم
چشم یا چشم
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز