menuordersearch
zohagifts.com

پرورش گاو شیری ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۴/۳ یکشنبه
(0)
(0)
پرورش گاو شیری
پرورش گاو شیری
پرورش گاو شیری
بررسی کتوز تحت بالینی
ارزیابی میزان گردش اجسام کتونی در بدن گاوهای تازه زا تلاشی است برای حفظ تولید بالا در زمانی که گاوها کمتر غذا می خورند. استن ؛ استواستات و بتا هیدروکسی بوتیرات ؛ کتون های گردش یافته در خون می باشند ولی بتا هیدروکسی بوتیرات غالب است.
هنگام کاهش تولید شیر ؛ احتمال بیماری افزایش یافته و مشکلات تولید مثلی در خور توجه می شوند. هزینه یک گاو مبتلا به کتوز تحت بالینی در حدود ۷۸ دلار آمریکا میباشد. از آنجایی که کتوز تحت بالینی رایج تر است میزان هزینه آن نسبت به کتوز بالینی بیشتر می باشد . اگر میزان متوسط شیوع کتوز بالینی ۵% و هزینه های درمان ۱۴۵ دلار باشد؛ در یک گله گاو شیری ۱۰۰ راسی هزینه کتوز بالینی در سال؛ ۷۲۵ دلار می شود.
در آزمایشات جدیدی که در دانشگاه گلف انجام شده است شیوع کتوز تحت بالینی در گاوهای درمان نشده در ۹ هفته اول شیردهی ۴۱% بود( میزان بتا هیدروکسی بوتیرات معادل یا بیشتر از ۱۴۰۰ میکرو مول در لیتر خون) . این میزان تقریبا معادل ۲ راس گاو با کتوز تحت بالینی به ازاء هر ۱۰ راس گاو مورد آزمایش در دوهفته اول بعد از زایمان بود. بنابراین در یک گله ای که به طور متوسط دارای ۱۰۰ راس گاو دوشا میباشد؛ شیوع کتوز تحت بالینی ۴۱% و هزینه آن ۳۱۹۸ دلار می باشد هدایای تبلیغاتی.
(بیشتر…)
سنجش آبستنی گاوهای شیری
چکیده
امروزه اظهار نظرهای متفاوتی در خصوص این مسأله وجود دارد که آیا واقعاً روند کاهش اجرای موفقیت آمیز تولیدمثل در جمعیت گاوهای شیری، وجود دارد یا نه؟ در ایالات متحده ی آمریکا نرخ آبستنی حدود ۰/۵ درصد در سال تخمین زده شده است. در سیستم بهبود گله های شیری(DHI) گزارشات مرکز پردازش داده ها در پروو (Provo) نشان داده، که روزهای باز (days open) از ۱۲۸ روز در سال ۱۹۸۹به نزدیک ۱۵۰ روز در سال ۲۰۰۳ افزایش یافته است.در طی این مدت، کل سرویس های منجر به حاملگی از میانگین ۲/۰۴ به ۲/۲۴ رسید. مرکز پردازش رکوردهای گاوهای شیری در شمال کارولینا ، گزارشات مشابهی را مبنی بر روند رو به کاهش این مسأله ارائه داده است. در بریتانیا نرخ آبستنی طی اولین سرویس از سال ۱۹۷۵ تا سال ۲۰۰۳ به طور میانگین سالانه یک درصد رشد داشته است. برخی کارشناسان معتقدند پائین آمدن نرخ آبستنی در نتیجه ضعف مدیریت در برآوردن نیازهای گاوهای با تولید بالاست و برخی دیگر بر این باورند که این مشکل ناشی از ژنتیک حیوان است.کلمات کلیدی: آبستنی، CLA، BCS، توارث پذیری.

(بیشتر…)
اثرات جایگزینی تفاله خشک مرکبات به جای جو
ارزیابی اثرات جایگزینی تفاله خشک مرکبات به جای جو بر تولید و ترکیب شیر و متابولیت های خونی
مواد و روش ها
تعداد ۸ راس گاو شیری هلشتاین با میانگین روز های شیر دهی ۱۰±  ۷۰و وزن زنده ۲۰  ±۶۰۰کیلو گرم با توجه به تاریخ آزمایش، تعداد شکم و میزان تولید در قالب طرح مربع لاتین ۴×۴با چهارتیمار و چهار دوره ۲۱ روزه شامل ۱۴ روز دوره عادت پذیری و ۷ روز دوره  نمونه گیری اختصاص داده شدند. تیمارها شامل سطوح تفاله خشک مرکبات ۰ ، ۵، ۱۰و ۱۵ درصد بود که جایگزین جو در جیره شاهد شدند. جیره ها ( جدول ۱ به صورت کاملا مخلوط و در سه وعده در اختیار گاو ها قرار گرفت. نمونه های خونی در ۴-۳ ساعت بعد از خوراک دادن گرفته شدند. داده های حاصل آزمایش با استفاده از رویه GLMبرنامه آماریSASتجزیه شد.
(بیشتر…)
بررسی مواد مغذی علوفه در جیره استارتر گوساله های نوزاد
مواد و روش­ها
بیست راس گوساله­ی هلشتاین ۲±۷ روزه در قالب یک طرح کاملا تصادفی در ۴ دسته بر اساس جنسیت، تعداد شکم زایش مادر و وزن تولد گروه بندی شدند. به گوساله­ها تا زمان شیرگیری به طور روزانه قرص­های فلاونوییدی حاوی مقادیر ۵-۱۰×۳/۷ (گروه ۱)، ۴-۱۰× ۳/۷ (گروه ۲)، و۳-۱۰×۶/۳ (گروه ۳) گرم فلاونویید به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خورانیده شد. گروه شاهد قرص­های فاقد ترکیبات فلاونوییدی مصرف کردند. در طی انجام آزمایش، گوساله­ها هیچ گونه ترکیب آنتی­بیوتیکی مصرف نکردند. گوساله­ها تا زمان شیرگیری به طور روزانه در طی دو نوبت به مقدار ۱۰ درصد وزن بدن با شیر جایگزین تغذیه شدند. از سن آغاز آزمایش تا سن شیرگیری با کنسانتره (ترکیب کنسانتره بر اساس درصد ماده­ی خشک شامل: ۱۱ درصد جو، ۳۲ درصد سویا، ۵/۵۱ درصد ذرت، ۵/۴ درصد سبوس و ۱ درصد مکمل مواد ویتامینه و معدنی) و از سن پس از شیرگیری با کنسانتره و یونجه به صورت مصرف اختیاری تغذیه شدند.
(بیشتر)
معیارهای ارزیابی گاو شیری جهت خرید
نشانه های عمومی گاو سالمقبل ا زخرید گاو شیری باید ازسالم وبیمارنبودن آن اطمینان پیدا کنید. باید توجه کنید که گاو مورد نظر به طور مرتب واکسینه شده است وکارت بهداشت دارد. یک گاو سالم،‌تحرک کافی،‌چشمان شفاف، درشت و براق،‌موهای براق و تمیز،‌گوش برجسته و سیخ ،‌پوزه صاف و مرطوب و لب های گشاده دارد.
دقت کنید تا حرکت های غیرعادی گاو را با تحرک وشادابی آن اشتباه نگیرید . گاو را حرکت دهید تا ازمناسب بودن فاصله سم ها،‌راه رفتن منظم گاو ولنگ نزدن آن،‌ مطمئن شوید.
(بیشتر…)
بیماری ورم پستان و ارتباط ژنتیکی آن با سایر صفات
ورم پستان یک بیماری پیچیده است که به عفونت بافت پستان در اثر عوامل بیماریزای باکتریایی گفته می شود. عوامل باکتریایی ایجادکننده ورم پستان به دو دسته عوامل عفونی اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند.عوامل عفونی اصلی شامل استافیلوکوکوس آرئوس و استرپتوکوکوس آگالاکتیه می باشندکه هر دو واگیردار هستند. عوامل عفونی اصلی می‌توانند باعث ایجاد بیماری ورم پستان بالینی شوند که با تغییر در ترکیب شیر و افزایش میزان سلولهای سوماتیک۱ و حتی مرگ حیوان همراه است و خسارات بزرگ اقتصادی را سبب می‌شوند. در ورم پستان تحت بالینی تغییرات فیزیکی در شیر و پستان قابل تشخیص نمی‌باشد بلکه با کاهش کمیت وکیفیت شیر و وجود باکتری در شیر شناسایی می شود. عوامل عفونی فرعی شامل استرپتوکوکوس کوآگولاز منفی وکورینه‌باکتریوم بویس می‌باشندکه معمولاً سبب عفونت‌های خفیف پستانی می‌شوند وکمتر باعث افزایش SCC، بروز ورم پستان بالینی و تغییر در ترکیب شیر می شوند. با وجود رعایت مسائل بهداشتی به عنوان یک راه اصلی در کنترل ورم پستان، باز هم این بیماری مشاهده می‌شود و به عنوان یک بیماری غیرقابل پیش بینی با ضررهای بزرگ اقتصادی مطرح است. با بکارگیری برنامه های اصلاح نژاد درگاوهای شیری به منظور افزایش تولیدشیر، مقاومت ژنتیکی به ورم پستان کاهش یافت که این امر بیانگر ضرورت مطالعه درمورد مقاومت ژنتیکی به ورم پستان می باشد.
(بیشتر…)
ویژگی های یک گاو شری خوب
البته تمام دامداران،‌نشانه های یک دام خوب را می دانند. ولی آیا از مقدار اهمیت هر یک ازاین نشانه ها هم آگاهی دارید؟ آیا مهم ترین نشانه و اندازه آنها را می دانید؟دراین مقاله سعی شده شما را درخرید یک گاو شیری خوب و پرمحصول یاری کنیم. همچنین مهم ترین نشانه های یک گاو شیری خوب را به شما معرفی کنیم.
به این ترتیب، با خرید دام خوب و پرمحصول هم تولید خوبی خواهید داشت وهم دام های نامطلوب وکم محصول خود را کم کم با دامهای پرمحصول،‌عوض کرده و نژاد گاوهای خود را اصلاح می کنید.
(بیشتر…)
نقش فیبر در جیره گاوهای شیری
مقدمه
از آنجا که دامپروری و دامداری یک کار کاملاَ اقتصادی است و در حدود ۷۰% هزینه های یک دامداری صرف تهیه خوراک برای دام می شود بنابراین هر گونه تجدید نظر و پیشرفتی در این زمینه تاثیر مستقیم در افزایش بازده دارد. غذای اولیه و پایه دام علوفه است و تمام تلاش ها برای حذف این قسمت و دادن خوراکی کاملاَ انرژی زا به دام تا به امروز بی نتیجه مانده است. مساله اساسی و مهم که در بخش علوم دام مطرح می شود قسمت الیاف خام می باشد که به اجزای کوچکتر نظیر NDF,ADF تقسیم شده است و امروزه به بخش های ریزتر و ظریف تر نظیر قابلیت هضم و قابلیت تخمیر فیبر جیره بیشتر از دیگر مسائل تغذیه ای توجه شده است. در اینجا لازم است تا در مورد الیاف خام بیشتر صحبت شود.
منظور از الیاف خام چیست؟ الیاف یا بخش ساختمانی عبارتند از بخش های تشکیل دهنده دیواره سلول که قابلیت هضم کمی دارند و در گونه های تک معده ای قابلیت هضم ندارند اما در نشخوارکنندگان بواسطه حضور میکروارگانیسم های موجود در شکمبه که به عنوان یک شبکه تخمیر عمل می کنند قابلیت هضم از متوسط تا بالایی با توجه به کیفیت و مرغوبیت دارند.

(بیشتر…)
عوامل موثر بر طول عمر مفید گاو شیری
الف- مرحله ی تولد تا از شیرگیری
مدیریت گوساله ها در سه ماه اول بسیار مهم است زیرا در این مدت حیوان دوره ی تولد، ارتبات با محیط مصرف آغوز وشیر خوارگی را تجربه می کند. از طرف دیگر وضعیت فیزیولوژیکی حیوان در این دوره ازجنبه های حائز اهمیت می باشد که شامل توانائی جذب مولکولهای درشت ایمنوگلوبین در روده ، توانائی هضم بالای چربی و ساکارید ها بدون عارضه ی متابولیسمی، مستعد بودن حیوان به عفونت های روده ای و اسهال و تغییرات معنی دار در شکل ، حجم و ترکیب مواد مغذی و عادت یافتن سیستم بدن با آن می باشد.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گالری تصاویر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز