menuordersearch
zohagifts.com

فیلمبرداری اپلیکشین ها از آیفون واقعیت دارد ؟ ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ چهارشنبه
(1)
(0)

فیلمبرداری اپلیکشین ها از آیفون واقعیت دارد ؟

فیلمبرداری اپلیکشین ها از آیفون واقعیت دارد ؟

کلیاتی در مورد منابع طبیعی

مقدمه

تنوع انواع گوناگون خاکدر ایران که هر کدام از آنها برای ایجاد یک محیط طبیعی و یا گیاهان غالب ویژه مفید به نظر می‌رسند و وجود آب و هواهای گوناگون در این سرزمین وسیع و نیز واقع شدن در مجاورت دریای مازندران در شمال و همچنین کرانه‌های خلیج فارس و دریای عمان در جنوب ، پستی و بلندیها و توپوگرافی ویژه ایران وضعی را بوجود آورده است که بتوان به انواع مختلف گیاهان و جانوران گرمسیری ، معتدل سردسیری در ایران اشاره نمود. بسیاری از نقاط ایران به استثنای قسمتهایی چند از جمله کرانه دریای خزر و غرب کشور ، از دیدگاه منابع طبیعی و ثروتی منابع گیاهی و جانوری ، ذخیره‌های آب در تنگناهای شدید قرار دارد.  هدایای تبلیغاتی ارزان

منابع جنگلی ایران

جنگل‌ها از جمله مهمترین ثروتهای طبیعی ایران هستند و هم اکنون با وسعتی به مراتب کمتر از چند دهه گذشته استقرار دارند.جنگل‌های ایران در شمال در حد متراکم و در دیگر نقاط به صورت پراکنده مشاهده می‌شوند که در اینحال گرانبهاترین جنگل‌های ایران در گیلان ، مازندران و استان گلستان یافت می‌شود. ایرانیان باستان ، جنگل و پوشش گیاهی را منشا خیر و برکت می‌دانستند. زیرا منابع جنگلی سرمایه‌ای سرشار هستند که نیازهای انسانها را برآورده می‌کنند.
علاوه بر جنگل‌های شمال ، در منطقه غروب و جنوب غرب و حتی شمال شرق ایران می‌توان شاهد وجود جنگل بود. منتها جنگل‌های تنک و پراکنده که البته با جنگل‌های کرانه‌های شمالی قابل مقایسه نیستند. در این میان جنگل‌های غرب و جنوب غرب ایران که درختان غالب آنها بلوطاست، پس از جنگل‌های شمال ، حائز اهمت هستند. حفظ و حراست جنگل‌های ایران از اهمیت زیادی برخوردار است باید نسبت به تداوم و شکوفایی آنها کوشا باشیم.

اهمیت جنگل

از هر هکتارجنگل‌های شمالی سالانه تا 20 میلیون متر مکعب چوببدست می‌آید. از موارد دیگر اهمیت جنگل ، محافظت از خاک است. اصولا در یک ناحیه ارتباط تنگاتنگی بین جنگل و پوشش گیاهی آن با فرسایش خاک وجود دارد. از سوی دیگر ، جنگل در اعتدال آب و هوایی نقش اساسی ایفا می‌کند. بطور کلی پوشش گیاهی و بویژه جنگل‌ها به عنوان ریه تنفسی محیط زیست که برای بسیاری از باکتریهاو قارچهای تک‌سلولی و نیز برخی از حشرات مضر ، خطرناک است.  از نصف النهار گرينويچ قرار گرفته است. وسعت مازندران 4/23756 کيلومتر مربع معادل (46/1) درصد کشور در شمال ايران به درياي مازندران (کاسپين) ، از شرق به استان جديدالتأسيس گلستان ، از غرب به استان گيلان و از جنوب به سلسله کوههاي البرز و استانهاي تهران ، قزوين و سمنان محدود مي شود. استان مازندران در تقسيمات جغرافيايي سال 1384 داراي 16 شهرستان و 44 بخش ، 51 شهر و113دهستان و 3697 ابادی که از این تعداد 3211 ابادی ( 9/86 ) دارای سکنه و 486 ابادی ( 1/13) خالی لز سکنه میباشد .هدایای تبلیغاتی ارزان

آب و هوا     

سلسله مياني البرز همچون سدي رفيع ، در امتداد شرق به غرب ، استانهاي شمالي کشور از جمله مازندران را به قسمت جلگه اي و کوهستاني تقسيم و آن را از قسمت داخلي ايران جدا مي سازد. آب و هواي  مازندران  با توجه به وجود دريا، جنگل و کوهستان به نواحي معتدل مرطوب جلگه اي ، معتدل کوهپايه اي و سرد کوهستاني (در ارتفاعات بالاي 3000 متر) دسته بندي مي شود که جمعيت غالب استان در اراضي جلگه اي
مراتع ایران

در زمینه مراتع در ایران در مراکز علمی و پژوهشی ، سخن بسیار است. ولی محافظت از این منابع ثروتی و طبیعی باید به صورت جدی و عملی صورت گیرد. بطور کلی مرتع به زمینی گفته می‌شود که در فصلی از سال مورد استفاده دامها قرار می‌گیرد. به واقع از گستره مراتع ایران آمار قابل پذیرشی دردست نیست. بطور کلی کیفیت مراتع را از لحاظ کیفیت پوشش مورد بررسی قرار می‌دهند. مراتع عالی کشور یک درصد ، مراتع خوب 5 درصد ، مراتع متوسط 14 درصد و باقیمانده مراتع ضعیف یا زمینهای عاری از پوشش گیاهی را شامل می‌شوند.

باتوجه به تعريف ارائه شده سطح مراتع کشور بالغ بر 90 ميليون هکتار برآورد گرديده و با توجه به نوع پوشش به سه گروه متمايز تقسيم مي‌گردد:

الف مراتع علفي: بيشتر در ارتفاعات و مناطق سردسير قراردارد و از وضعيت نسبتا خوبي برخوردار
مي‌باشند و به صورت ييلاقي از آن استفاده مي‌شود. سطح اين مراتع حدود 23 ميليون هکتار مي‌باشد.

ب مراتع بوته اي: اين مراتع بيشتر در مناطق کم ارتفاع و گرمسير قراردارد و به صورت قشلاقي از آن استفاده مي‌شود. وسعت اين مراتع حدود 51 ميليون هکتار برآورد مي‌گردد. هدایای تبلیغاتی ارزان

ج مراتع بياباني: عمدتا در مناطق خشک قرار داشته و سطحي حدود 16 ميليون هکتار را شامل
مي‌شود. بعلت شرايط نامساعد بياباني اين مراتع از نظر پوشش گياهي و توليد در سطح پائينتري قراردارد. مراتعي که در فاصله ييلاق و قشلاق قرار دارند و دام عشاير هنگام کوچ از ييلاق به قشلاق و يا بالعکس از آن استفاده مي‌کنند بعنوان ميان بند گفته مي‌شوند.

کل ميزان علوفه توليدي مراتع کشور 10 ميليون تن علوفه خشک برآورد مي‌گردد که تامين کننده غذاي حدودا 27 ميليون واحد دامي‌در طول 240 روز مي‌باشد. حداقل 75 ميليون واحد دامي‌از کل دامهاي کشور بيشترين وابستگي را به مراتع دارند و چراي بيش از ظرفيت توليد مراتع سبب تداوم تخريب در مراتع, سوء تغذيه دامها و کاهش توليدات دامي‌مي‌گردد. 

 فیلمبرداری اپلیکشین ها از آیفون واقعیت دارد ؟

فیلمبرداری اپلیکشین ها از آیفون واقعیت دارد ؟

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده